Sissevaade Eesti internetiapteekide tegevusse

Alates 2005. aastast annab Eestis tegutsevatele apteekidele tegevuslube Ravimiamet, varem oli see sotsiaalministri pädevuses. Internetiapteegiturg on üle maailma kiirelt kasvav sektor, viimase aastakümne jooksul on üha enam veebiapteeke juurde loodud ja tõusutrendi näitab ka inimeste arv, kes seda teenust kasutab.

Tartu Ülikooli Kliinikumi hospitaliseeritud eakate patsientide atsetüülsalitsüülhappe kasutamise näidustused

Väikeses annuses (75‒100 mg) atsetüülsalitsüülhape (ASA) ehk aspiriin on laialt kasutatav käsimüügiravim. ASA kasutamise näidustused on viimasel ajal märkimisväärselt muutunud. Näiteks ei ole ASA Euroopa Kardioloogide Seltsi (ECS) aastal avaldatud ravijuhiste kohaselt enam näidustatud primaarse kardiovaskulaarhaiguse ennetuseks.

Apteekrite arvamused koostöö kohta arstidega

Meditsiiniseadmete valdkond on väga tugevalt seotud tervishoiuteenuse osutamisega. Sageli kasutatakse ju meditsiiniseadmeid just teenuse osutamise käigus ning enamikke teenuseid ei ole võimalik ilma seda toetavate seadmeteta ettegi kujutada.

Ravimid ja meditsiinisedamed – jälle ühe katuse all

Meditsiiniseadmete valdkond on väga tugevalt seotud tervishoiuteenuse osutamisega. Sageli kasutatakse ju meditsiiniseadmeid just teenuse osutamise käigus ning enamikke teenuseid ei ole võimalik ilma seda toetavate seadmeteta ettegi kujutada.

Retsepti omaosalus ehk retseptitasu tõusis 3,5 eurole

Maks on selline organ, mis peaks ilma kõrvalise abita hakkama saama. Tänapäevaste toitumisharjumuste ja elustiiliga on paljudel meist õnnestunud oma maks viia sellise ülekoormuseni, et ta ei tule enam oma ülesannetega toime.

Vähi sõeuuring – elupäästev teenus, mida kasutatakse liiga vähe

Vähk on raske haigus, mille tekkes mängivad suurt rolli vananemine, eluviis, keskkonnategurid ning teatud juhtudel ka geneetika. Samal ajal saab hinnanguliselt 40% vähijuhtudest ennetada, vähendades riskitegureid ja vaktsineerides näiteks inimese papilloomiviiruse (HPV) vastu. Vähi ennetamisel ja varajasel avastamisel on väga oluline roll ka sõeluuringutel.

Apteegiteenuse kvaliteedijuhis – apteekrite teadlikkus ja praktikas rakendumine

Juhend rõhutab apteegiteenuse kvaliteeti, patsiendikesksust ja ravimite ratsionaalset kasutamist. Lisaks on oluline apteekrite erialane väljaõpe ja elukestev õpe.

Elanikkonna teadlikkus ravimijäätmete ohtlikkusest ja nõuetekohasest kogumisest

Ravimite tarvitamine kasvab kogu maailmas ning regulaarselt manustatavate ravimite osakaal suureneb pidevalt. Enamik ravimeid on mittesihipärasel kasutamisel otseselt ohtlikud tervisele või ohustavad keskkonda. Viimastel aastatel on keskkonnast, peamiselt veest, tuvastatud järjest enam ravimite toimeainete jääke.

Hingamis- ja kuseteede infektsioonide diagnostika ja ravi

Käesolev artikkel tutvustab proviisoritele sagedasemate hingamisja kuseteede infektsioonide diagnostikat ja ravijuhendit.

Esimesed sammud apteegiteenuse rakendumiseks on tehtud

Seaduste muutmise eesmärk on integreerida apteekrid koos apteegiteenusega esmatasandi tervishoiusüsteemi. See tähendab, et apteekrid saaksid osutada mõningaid teenuseid, milleks praegu tuleb pöörduda perearstikeskusesse. Teenused, mida plaanitakse, on vaktsineerimine, sõeluuringu kodutestikomplektide väljastamine ja nõustamine, nikotiinitoodetest loobumise nõustamine ning ravimite koosmõjude hindamine.